Sephora Wonderful Cushion – Podkład w poduszeczce

sephora cushion
Od dłuższego czasu Azja a w szczególności Korea nadaje rytm jeżeli chodzi o trendy i innowacje w makijażu. Teraz do Europy dotarł w końcu jeden z najmocniejszych trendów w Korei – podkład w poduszeczce. Wygodna forma, ułatwiająca wykonanie makijażu oraz poprawek w każdej chwili i miejscu bez nadmiaru akcesoriów…

Na naszym Polskim rynku, o ile wiem to są już trzy marki, które wprowadziły ten trend – Lancome, IsaDora i Sephora. To właśnie jej produkt zdecydowałam się przetestować.

Sephora Cushion 001Sephora Cushion 002

Bardzo ładne i eleganckie opakowanie.Produktu oczywiście nie jest dużo, ale nie można oczekiwać za wiele po pojemności niewielkiej gąbki.

Sephora Cushion 003Sephora Cushion 004Sephora Cushion 005

W pierwszej części mamy lusterko i w specjalnym pogłębionym wieczku – gąbkę do nakładania makijażu. Po podniesieniu wieczka mamy już słynną poduszeczkę nasączoną podkładem.

Sephora Cushion 006Sephora Cushion 007

Technologia nakładania tego typu podkładu polega na dociśnięciu gąbki do poduszeczki i nasączeniu w ten sposób gąbki odpowiednią ilością produktu. Następnie przykładamy gąbkę do twarzy i poklepujemy nią skórę pokrywając ją podkładem. Oczywiście jeżeli za mocno naciśniemy poduszeczkę, może nam trochę wypłynąć i również za dużo podkładu przedostaje się na gąbkę. Za pierwszym razem zabrakło mi tego wyczucie, ale potem było już łatwo.

Sephora Cushion 009

Mój odcień jest oczywiście najjaśniejszy, ale bardzo dobrze dopasował się do mojej karnacji. Niewielkie krycie, można to zmienić nakładając kolejną warstwę, dla mnie jednak pierwsza była wystarczająca. Gąbka daje bardzo naturalną fakturę. Cera wygląda jednolicie, zdrowo i świeżo. Przy mojej suchej cerze taki efekt utrzymywał się cały dzień. Co więcej testuję ją już cały tydzień i nie zauważyłam pojawiania się na cerze żadnych zanieczyszczeń, co często mi się zdarzało przy stosowaniu podkładów. Pierwotnie planowałam, że po zużyciu produktu umyję i zdezynfekuję pudełko i gąbki a następnie uzupełnię moim sprawdzonym i ulubionym kremem BB. Jednak teraz myślę, że chociaż ze starym opakowaniem pewnie tak zrobię, to ponownie zakupię kolejny podkład w poduszeczce Sephory. Cena 79 PLN to jest całkiem sporo, mimo to jest to najtańszy produkt tego typu w Polsce i poza ceną nie jestem w stanie doszukać się w nim wad. A Sephora dość często wprowadza promocje na produkty swojej marki, dlatego na pewno da się jeszcze trochę przyoszczędzić.

 

P.S. Tuż przed Świętami przyszła do mnie kartka z rabatami od Yves Rocher, a tam oferta na podkład w poduszeczce – czyli kolejna firma, która wprowadziła tą nowość 😉

Clipboard01

Artykuł niesponsorowany.

Comments are closed.