Zarządzanie czasem – cz.2 – Narzędzia Hi-tech

Ostatnio rozpisałam się odnośnie metody, a teraz chciałam się bardziej skupić na innym aspekcie zarządzania swoim czasem. A mianowicie na potrzebnych do tego narzędziach. Bo bez tego się nie obejdzie. Ktoś mi powie zaraz, że chce mu wcisnąć drogie zabawki hi-tech itp. Ale po pierwsze nie, a po drugie może korzystać z długopisu i kartki ale do pewnych spraw to się nie sprawdzi.

Przez de wszystkim trzeba mieć jakieś „miejsce” do zapisywania wszystkich notatek, spraw „to do” itp. I tu właśnie dla mnie kartka i długopis się nie sprawdzają. Moim narzędziem jest telefon z zainstalowana darmowa aplikacja Evernote. Zaczynałam wdrażać tą metodę w Excelu ale potrzebowałam ciągłego dostępu do moich list spraw. Noszenie przy sobie notatnika i notowanie w nim, wertowanie kartek oraz przerzucanie „spraw przychodzących” do odpowiedniej listy po prostu uniemożliwiłoby dla mnie wdrożenie tej metody.

 

A Evernote jest wygodny w obsłudze zarówno na telefonie jak i kompie. Co więcej, mogę moje listy udostępniać innym użytkownikom – tak robię z lista zakupów –  udostępniam mężowi. Skończyła się zabawa z karteczkami i listami, z nieporozumieniami, że każde z nas wracając z pracy kupiło chleb, ale nikt nie kupił masła, bo wszystko jest aktualizowane przez internet

Aplikacja jest dla mnie i tej metody idealna, choć jeżeli ktoś korzysta z innych to chętnie się dowiem z jakich 🙂

 

Artykuł niesponsorowany.

Comments are closed.